Nový škandál na ministerstve práce

Autor: Renáta Ocilková | 20.4.2017 o 6:56 | (upravené 21.4.2017 o 6:24) Karma článku: 11,39 | Prečítané:  10523x

2. februára 2017 vyhlásil minister práce, sociálnych vecí a rodiny výzvu na vymenovanie členov Výboru pre deti a mládež Rady vlády. O členstvo vo Výbore pre deti a mládež sa uchádzali napr. tieto organizácie:  

eRko (vznik 1990) - detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej základná činnosť spočíva v pravidelnej mimoškolskej práci s deťmi v malých spoločenstvách. Združuje viac ako 7000 členov. Jeho hádam najznámejším projektom je Dobrá novina, skrz ktorú ročne vyzbierajú takmer milión euro pre deti v Afrike – prostredníctvom detských koledníkov u nás.

Združenie katolíckych škôl Slovenska (vznik v r. 1995) - profesijné združenie, ktoré prispieva k skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu na Slovensku, k ochrane práva na rovnaké zaobchádzanie, k ochrane detí a mládeže pred sexualizáciou a ohrozením ich mravnosti. ZKŠS je iniciátorom pracovnej skupiny venujúcej sa osobnostnému rozvoja žiaka a výchove k manželstvu a rodičovstvu.

Klub mnohodetných rodín (založený 1994), sa venuje odborným a vzdelávacím aktivitám a zastupuje záujmy mnohodetných rodín Slovenska v nadnárodných organizáciách.

Rada pre mládež a univerzity KBS: Konferencia biskupov Slovenska zriadila Radu pre mládež a univerzity na riešenie otázok súvisiacich s mládežou a univerzitami. Všetky aktivity Rady sú priamo zamerané na mládež a sú realizované podľa prioritného zamerania aktuálneho pastoračného plánu: duchovný rast, evanjelizácia, angažovanosť, spolupráca, propagácia.

ŽIADNA zo spomínaných organizácií nebola do Výboru pre deti a mládež prijatá (odpoveď prišla tesne pred Veľkou nocou). Ako uvádza ministerská úradníčka v e-mailovej odpovedi: „predložená nominácie splnili kritériá vyhlásené výzvou, avšak nepostúpili do užšieho výberu nominovaných zástupcov“. Hotovo. Koniec dôvodu.

A aké organizácie užším výberom prešli a stali sa členom Výboru pre práva detí?

Napríklad: Centrum pre výskum etnicity a kultúry;  Helsinský výbor pre ľudské práva na Slovensku; Inštitút pre aktívne občianstvo; Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava či Sociologický ústav SAV.

Kto z týchto organizácií sa očividne venuje viac deťom a mládeži –

eRko či Helsinský výbor?

Klub mnohodetných rodín či Inštitút pre aktívne občianstvo?

Rada KBS pre mládež či Nadácia otvorenej spoločnosti ?

Združenie katolíckych škôl Slovenska či Sociologický ústav SAV?

Zdá sa, že sa vo výbore budú schvaľovať dôležité dokumenty, keď musí byť "ideologicky čistý".

V týchto dňoch je vypísaná výzva na obsadzovanie členov Výboru pre rodovú rovnosť (uzávierka 28. apríla): nechajme sa prekvapiť, ako neprejdú užším výberom mimovládky s nepohodlným názorom.

Budem vás informovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kováčik je stále špeciálny prokurátor a má previerku

Funkcie sa vzdal listom až k 31. januáru

Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Komentár Zuzany Kepplovej

A čo ak nie sme vo vojne

Čo robíme, keď sa vyloďujeme, zhadzujeme atómky a národne povstávame proti hnusobe?


Už ste čítali?