Nový škandál na ministerstve práce

Autor: Renáta Ocilková | 20.4.2017 o 6:56 | (upravené 21.4.2017 o 6:24) Karma článku: 11,39 | Prečítané:  9791x

2. februára 2017 vyhlásil minister práce, sociálnych vecí a rodiny výzvu na vymenovanie členov Výboru pre deti a mládež Rady vlády. O členstvo vo Výbore pre deti a mládež sa uchádzali napr. tieto organizácie:  

eRko (vznik 1990) - detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej základná činnosť spočíva v pravidelnej mimoškolskej práci s deťmi v malých spoločenstvách. Združuje viac ako 7000 členov. Jeho hádam najznámejším projektom je Dobrá novina, skrz ktorú ročne vyzbierajú takmer milión euro pre deti v Afrike – prostredníctvom detských koledníkov u nás.

Združenie katolíckych škôl Slovenska (vznik v r. 1995) - profesijné združenie, ktoré prispieva k skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu na Slovensku, k ochrane práva na rovnaké zaobchádzanie, k ochrane detí a mládeže pred sexualizáciou a ohrozením ich mravnosti. ZKŠS je iniciátorom pracovnej skupiny venujúcej sa osobnostnému rozvoja žiaka a výchove k manželstvu a rodičovstvu.

Klub mnohodetných rodín (založený 1994), sa venuje odborným a vzdelávacím aktivitám a zastupuje záujmy mnohodetných rodín Slovenska v nadnárodných organizáciách.

Rada pre mládež a univerzity KBS: Konferencia biskupov Slovenska zriadila Radu pre mládež a univerzity na riešenie otázok súvisiacich s mládežou a univerzitami. Všetky aktivity Rady sú priamo zamerané na mládež a sú realizované podľa prioritného zamerania aktuálneho pastoračného plánu: duchovný rast, evanjelizácia, angažovanosť, spolupráca, propagácia.

ŽIADNA zo spomínaných organizácií nebola do Výboru pre deti a mládež prijatá (odpoveď prišla tesne pred Veľkou nocou). Ako uvádza ministerská úradníčka v e-mailovej odpovedi: „predložená nominácie splnili kritériá vyhlásené výzvou, avšak nepostúpili do užšieho výberu nominovaných zástupcov“. Hotovo. Koniec dôvodu.

A aké organizácie užším výberom prešli a stali sa členom Výboru pre práva detí?

Napríklad: Centrum pre výskum etnicity a kultúry;  Helsinský výbor pre ľudské práva na Slovensku; Inštitút pre aktívne občianstvo; Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava či Sociologický ústav SAV.

Kto z týchto organizácií sa očividne venuje viac deťom a mládeži –

eRko či Helsinský výbor?

Klub mnohodetných rodín či Inštitút pre aktívne občianstvo?

Rada KBS pre mládež či Nadácia otvorenej spoločnosti ?

Združenie katolíckych škôl Slovenska či Sociologický ústav SAV?

Zdá sa, že sa vo výbore budú schvaľovať dôležité dokumenty, keď musí byť "ideologicky čistý".

V týchto dňoch je vypísaná výzva na obsadzovanie členov Výboru pre rodovú rovnosť (uzávierka 28. apríla): nechajme sa prekvapiť, ako neprejdú užším výberom mimovládky s nepohodlným názorom.

Budem vás informovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

KOMENTÁRE

Štefunkov test politických zákonitostí

Vyzerá to, ako keby cielene trolovali voličov nezaujímavými témami.


Už ste čítali?