Kto tu živí extrémizmus

Autor: Renáta Ocilková | 7.6.2016 o 20:09 | Karma článku: 6,13 | Prečítané:  1546x

Keď sa nám okolo volieb zazdalo, že agenda tzv. rodovej a už aj LGBTI rovnosti utíchla, objavila sa veľmi konkrétna ponuka pre školy s ušľachtilým názvom „Európske občianstvo – Nárokujte si svoje právo!“.  

Brožúrka je označená ako pomôcka pre učiteľov predmetu Náuka o spoločnosti a je rozdelená do šiestich kapitol:

  1. Digitálne súkromie
  2. Práva LGBTQI osôb
  3. Pracovné a sociálne práva
  4. Migrácia
  5. Práva Rómov
  6. Občianstvo EÚ.

 

Brožúrka sa každej téme venuje prípadovou štúdiou. V kapitole o právach LGBTQI tzv. prípadová štúdia hovorí o rumunskom futbalovom manažérovi, ktorý údajne odmietol prijať hráča s homosexuálnou orientáciou.

V prípade pracovného a sociálneho práva rozoberá prípad poľskej rodiny, ktorá nechcela prihlásiť svojho syna na náboženstvo a keďže bol s touto požiadavkou v škole jediný, škola kvôli jednému žiakovi nevyučovala etiku.  Rodina sa najprv sťažovala na ministerstve školstva, kde dali za pravdu škole. A tak sa údajná poľská rodina obrátila na  Európsky súd pre ľudské práva, ktorý uznal, že boli pošliapané ich práva. Prípadová štúdia vytvorila dojem, že kresťania pošliapali ľudské práva agnostikov.

Kniha podprahovo podsúva presvedčenie, že Poľsko nie je až taká katolícka krajina ako sa zdá, a že jedna z posledných členských krajín EÚ – Rumunsko – je moderná progresívna krajina, ktorá sa už vie vysporiadať s diskrimináciou LGBTQI skupiny.

V kapitole „Práva migrantov“ prípadová štúdia nesie názov: Sexuálna orientácia ako dôvod na ochranu utečencov.

Z toho vyplýva, že polovica brožúrky o ľudských právach sa venuje rôznym sexuálnym orientáciám a poruchám sexuálnej identity, ako aj latentnému osočovaniu kresťanov.

Za zmienku možno stojí aj prípadová štúdia o právach Rómov, kde je opisovaný pôrod rómskej ženy, ktorej počas pôrodu cisárskym rezom lekár zistil, že „jej rozmnožovacie orgány sú v natoľko zúboženom stave, že akékoľvek ďalšie tehotenstvo v budúcnosti by mohlo predstavovať závažné zdravotné riziko. Lekári ihneď rodičku ústne informovali o náleze ako aj o vyplývajúcich záveroch a odporučili jej sterilizáciu, s ktorou súhlasila. Po vykonaní zákroku šokovaná rodička zistila, že už nikdy viac nebude môcť otehotnieť. Tvrdila, že nie celkom porozumela plnému významu slova „sterilizácia“, pretože informáciu o predmetnom zákroku dostala v pôrodných bolestiach a navyše nie vo svojom materinskom jazyku.“

 

Táto „pomôcka pre učiteľov“ je výzva: výzva do radov skutočných odborníkov na ľudské práva, do radov rodičov a učiteľov, aby precízne filtrovali ponuky, aby múdro rozlišovali, aké „pomôcky“ dostávajú učitelia a aby nepúšťali do škôl ideológov. Ale pozor! Je to aj výzva do radov LGBTI aktivistov, ktorí si neuvedomujú dvojsečnosť ich zbrane: asymetrické pretláčanie práv len jednej malinkej minority či pozitívna diskriminácia  jednej skupiny (nie veľmi profesionálnym spôsobom) sa začína javiť ako kontraproduktívna. Lucídni učitelia a rodičia síce vedia rozlíšiť, čo je to manipulácia a dokážu sa ideologickému tlaku na svedomie (či deti) vzoprieť. Neplatí to však o všetkých: slabší jedinci potrebujú zjednodušené pomenovania, hlasné pokriky a lacné sľuby s rýchlymi riešeniami, ktoré vzbudzujú dojem, že bežného väčšinového človeka prišiel niekto chrániť.

A potom sa nečudujme, že sa extrémisti s jednoduchým (až vulgárnym) slovníkom a prejavmi, ktoré skôr naháňajú strach, pod rúškom ochrany „Slovače“, dostali do parlamentu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?