Aký zmysel by mala smrť, keby nepriniesla (nový) život?

Autor: Renáta Ocilková | 21.11.2015 o 22:37 | (upravené 21.11.2015 o 22:59) Karma článku: 8,84 | Prečítané:  2643x

Dnes sme sa navždy (?) rozlúčili s veľkým človekom, človekom múdrym, pokorným, obetavým, pracovitým, praktickým i hlboko spirituálnym, mojou priateľkou Ankou Neumannovou. 

Na pohrebe počúvam laudatio na Anku od jej kolegov z univerzity, že nielen učila študentov, ale bola aj akoby duchovnou krstnou mamou všetkých kolegov na katedre; laudatio od duchovných otcov  - ako nikdy nevynechala štvrtkovú adoráciu, ako jej slová na farských akciách, ktoré väčšinou aj sama zorganizovala, aj pripravila, boli hotovou symfóniou, ako organizovala farské raňajky a zaviedla ocenenie za prácu pre farnosť; laudatio od predsedu KDH, že bola ženou do koča i do voza – písala analýzy, tvorila program, odborné stanoviská, ale aj varila perfektnú kapustnicu a hlavne bola dušou všetkých podujatí a že ju chcel voliť sám predseda KDH (bola na kandidátke do volieb 2016).  Na pohrebe sa čítalo z Ankinho e-mailu, v ktorom raz napísala, že „musíme byť vždy pripravení, lebo nevieme, kedy si nás Pán povolá, aby sme sa pred Neho nepostavili s prázdnymi rukami“.

I ja si spomínam na Ankine slová pri našich debatách, ktoré sa točili okolo politiky a našich rodín, ako vždy upozorňovala, že keď to nerobíme s  Bohom a  pre Boha, tak to nemá zmysel. A dodávam priateľské laudatio, že Anička bola vždy k dispozícii s pomocou akéhokoľvek druhu, vždy ochotná akoby nemala nič iné na robote, len moju aktuálnu prosbu.  Pritom mi nedávno v maili napísala, že spí maximálne 5 hodín, aby všetko stihla.

A zrazu odišla. Len tak. Prišlo jej zle, aj si zavolala sanitku, no nič nepomohlo. Asi to bol jej čas.

 

Ale aký zmysel by mala smrť, keby nepriniesla nový život?

A tak pokladám Aničkinu smrť za zasiatie semienka stálej pripravenosti v našich srdciach. Ankin odchod pokladám za výzvu k prebratiu štafety nás všetkých. K prebratiu štafety, aby sme žili tak, aby sme sa pred Pána nepostavili s prázdnymi rukami.

 

PS: Keď som včera počúvala Martina Smitha, zrazu ma pri piesni "Angel" ovládlo presvedčenie, že táto pieseň je o Anke: „There is an angel, and she is watching over me...“  Zobrala som buklet od CD-čka, aby som si presne prečítala text piesne a tam som pod názvom piesne ANGEL objavila zvláštne venovanie: SONG FOR ANNA. Nech sa páči, započúvajte sa: Angel (SONG FOR ANNA) .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real využil šialené chyby brankára. Liverpool je v slzách a Salah vážne zranený

Mohamed Salah má vraj vykĺbené rameno a pokiaľ sa informácie potvrdia, tak bude chýbať na majstrovstvách sveta.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?

KULTÚRA

Pavol Habera: Rozum ma drží pri zemi, preto som tak dlho nevydal platňu

Slovenské texty môžu byť najväčšia sila.


Už ste čítali?