Rodičia pozor! Za všetkým hľadaj farmabiznis?

Autor: Renáta Ocilková | 11.6.2015 o 10:34 | (upravené 11.6.2015 o 14:53) Karma článku: 12,49 | Prečítané:  4006x

Napriek tomu, že stále prebieha zápas starostlivých rodičov o to, aby vedeli, čo sa ich deti v škole dozvedia o vzťahoch a láske, 

o ochrane zdravia, o manželstve a rodičovstve, o ľudskej identite - stále je táto požiadavka rodičov  rôznymi spôsobmi odmietaná.

Napríklad do Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR bolo odmietnuté zapracovať čo i len vetu o práve rodičov na výchovu svojich detí, tj., aby boli rodičia informovaní o tom, či sa deťom nepodsúva ideologické videnie sveta či života v rozpore s tým, čo zdieľajú, žijú rodičia.

Najnovšie 9. júna schválil Európsky parlament správu nemeckej socialistky Marie Noichl, kde o.i. „vyzýva Komisiu a členské štáty, aby konali a realizovali programy sexuálnej výchovy na školách a zabezpečili poradenstvo a prístup k antikoncepcii pre mladých ľudí“.

A teraz Slovensko – rozmenené na drobné: riaditelia škôl dostali nedávno takúto  ponuku: „Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť sa rozhodla v júni zorganizovať 30 prednášok s gynekológmi o plánovaní rodičovstva, ochrane pred nežiaducim otehotnením a hormonálnej antikoncepcii. Ak má vaša škola o prednášku záujem a splnila všetky podmienky, vyplňte prosím, dotazník  do 1.6.2015 a počkajte, kým vás skontaktujeme“. Na internetovej stránke slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti (mimochodom so vznešeným názvom „Milujeme a plánujeme“) sa dozviete, aká je antikoncepcia úžasná, ako zlepšuje pleť a prináša pokoj do vzťahu. Celú dôveryhodnosť ponuky však paradoxne narúša Súhrnná správa o stave rodovej rovnosti na Slovensku za rok 2014, ktorá uvádza, že za posledných 7 rokov rapídne klesol počet užívateliek antikoncepcie z 23 % na 16,2%. 

Milí rodičia, ešte stále si myslíte, že o výchove a vzdelávaní Vašich detí v otázke sexuálneho správania má rozhodovať škola bez Vášho vedomia? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

KOMENTÁRE

Štefunkov test politických zákonitostí

Vyzerá to, ako keby cielene trolovali voličov nezaujímavými témami.


Už ste čítali?