Rodičia pozor! Za všetkým hľadaj farmabiznis?

Autor: Renáta Ocilková | 11.6.2015 o 10:34 | (upravené 11.6.2015 o 14:53) Karma článku: 12,49 | Prečítané:  4082x

Napriek tomu, že stále prebieha zápas starostlivých rodičov o to, aby vedeli, čo sa ich deti v škole dozvedia o vzťahoch a láske, 

o ochrane zdravia, o manželstve a rodičovstve, o ľudskej identite - stále je táto požiadavka rodičov  rôznymi spôsobmi odmietaná.

Napríklad do Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR bolo odmietnuté zapracovať čo i len vetu o práve rodičov na výchovu svojich detí, tj., aby boli rodičia informovaní o tom, či sa deťom nepodsúva ideologické videnie sveta či života v rozpore s tým, čo zdieľajú, žijú rodičia.

Najnovšie 9. júna schválil Európsky parlament správu nemeckej socialistky Marie Noichl, kde o.i. „vyzýva Komisiu a členské štáty, aby konali a realizovali programy sexuálnej výchovy na školách a zabezpečili poradenstvo a prístup k antikoncepcii pre mladých ľudí“.

A teraz Slovensko – rozmenené na drobné: riaditelia škôl dostali nedávno takúto  ponuku: „Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť sa rozhodla v júni zorganizovať 30 prednášok s gynekológmi o plánovaní rodičovstva, ochrane pred nežiaducim otehotnením a hormonálnej antikoncepcii. Ak má vaša škola o prednášku záujem a splnila všetky podmienky, vyplňte prosím, dotazník  do 1.6.2015 a počkajte, kým vás skontaktujeme“. Na internetovej stránke slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti (mimochodom so vznešeným názvom „Milujeme a plánujeme“) sa dozviete, aká je antikoncepcia úžasná, ako zlepšuje pleť a prináša pokoj do vzťahu. Celú dôveryhodnosť ponuky však paradoxne narúša Súhrnná správa o stave rodovej rovnosti na Slovensku za rok 2014, ktorá uvádza, že za posledných 7 rokov rapídne klesol počet užívateliek antikoncepcie z 23 % na 16,2%. 

Milí rodičia, ešte stále si myslíte, že o výchove a vzdelávaní Vašich detí v otázke sexuálneho správania má rozhodovať škola bez Vášho vedomia? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Únia a Británia dosiahli dohodu o brexite

Dohodu musí schváliť britský a Európsky parlament.


Už ste čítali?