Keby tak Fico tušil

Autor: Renáta Ocilková | 18.1.2014 o 8:48 | (upravené 18.1.2014 o 11:28) Karma článku: 17,10 | Prečítané:  41550x

Keď som si v predsvadobnom zhone na sklonku roka 1999 išla vybaviť výpis z krstného listu, čo som popri všetkých ostatných vybavovačkách považovala za ten najmenší problém, dozvedela som sa, že nie som pokrstená. A tak sme začali rozuzľovať záhadu.

Keď som sa narodila, môj otec bol učiteľ a preto sme nesmeli verejne „prejsť svätým krstom, svätým prijímaním či birmovkou“ ako Robert Fico. Moja mamka však mala živý vzťah s Bohom a chcela, aby som aj ja bola kresťanom. A tak ma dala pokrstiť s veľkým rizikom -  „načierno“. 10 dní po mojom narodení v piatok večer ma aj s krstnou mamou odniesla na gréckokatolícku faru, kde mi duchovný otec udelil sviatosť krstu i birmovanie. Nakoľko vždy bolo riziko, že raz prídu na faru eštebáci a preveria si, kto je pokrstený, pán farár viedol dva paralelné zoznamy. Pre verejne pokrstených riadnu matriku a pre tých „načierno“ - tajný zošit. Lenže niekedy medzi rokom 1971 a 1999 duchovný otec zomrel a po paralelnom zošite ani chýru. Keby mňa a našu rodinu duchovní otcovia v našom meste nepoznali, musela by som byť znova podmienečne pokrstená. Takto však stačilo čestné prehlásenie mojej mamky a mojej krstnej  mamy o tom, že som bola pokrstená. Môj „profil vzťahu ku katolíckej Cirkvi“ nie je teda zďaleka taký ideálny ako profil Roberta Fica. V rodine nemáme kňazov. Môjho brata na teológiu neprijali, lebo sme mali zlý kádrový profil: tri tety v Západnom Nemecku. A ešte k tomu rodičia aktívni v podzemnej cirkvi. Zato sme boli sledovaní a vedení v záznamoch ŠTB ako preverované osoby. Ani tesiláky nám rodičia nekupovali. Lebo keby sme nemali tety v Nemecku, tak nemáme ani na tepláky. Otec kvôli viere prišiel o prácu.

Ale nie o tom som chcela: dnes ma viac vyrušilo to, že ten pobirmovaný Robert Fico považuje zákon o interrupciách za správny – že žena sa má právo rozhodnúť, či zabije dieťa alebo nie.

Rovnako ma vyrušil e-mail od Divadla Maska, v ktorom slovenským školám ponúkajú interaktívne prednášky zakladateľa Nezávislej erotickej iniciatívy sexuológa MUDr. Radima Uzla a robia ich s podporou slovenského ministerstva školstva – z vlády pobirmovaného Roberta Fica.

Tiež ma vyrušil list prezidenta SR rodičom, ktorí majú obavy zo sexuálnej výchovy v duchu gender ideológie. Prezident (spriaznená duša toho pobirmovaného Roberta Fica)  ich ubezpečuje, že rodičia môžu vstupovať do tvorby Stratégie ochrany  a podpory ľudských práv. Skutočnosť je však taká, že prizvaná verejnosť nemá na rokovaní Rady vlády žiadne práva: môže mať v závere rokovania diskusný príspevok.

Rovnako ma vyrušila situácia v Európskom parlamente: napriek tomu, že ľavicoví europoslanci (aj z tej strany pobirmovaného Fica) podporili Estrelinu správu a vďaka pravicovým poslancom bola koncom minulého roka zastavená, v januári agendu reprodukčného a sexuálneho zdravia a práv vytiahli socialisti znova. Našťastie bola táto snaha znova pozastavená .

Ale vyrušil ma aj citovo vydierajúci list Dušana Veselovského namierený proti MUDr. Sirackej o tom, že bol onkologický pacient.  I ja som bola onkologický pacient. Nikdy doteraz som nepodporovala  MUDr. Evu Sirackú, ale teraz jej verejne vyjadrujem podporu, vďaku a kompliment. Za odvahu. Dnes totiž nie je hrdinstvo verejne sa prihlásiť ku krstu, dnes je hrdinstvo prihlásiť sa k rodine. Dnes keď človek vyjadrí podporu normálnej rodine, môže byť jeho dobrá povesť a česť obrátená na posmech a opovrhnutie. Niečo o tom vedia už aj otcovia biskupi, zakladatelia Aliancie za rodinu či kresťanskí politici. Nechcem sa však manifestačne biť za rodinu s otcom a mamou. Mám pred tým bázeň. Pred 3 rokmi zomrela moja milovaná kamarátka na nádor na mozgu a manžel ostal s dvomi deťmi sám. V júni zomrel  náš dobrý priateľ na nádor na pankrease a manželka ostala s tromi deťmi sama. Snažíme sa jej pomáhať. Nie každý môže žiť v zdravej úplnej rodine. Ale určite každý po tom túži, lebo to je zdravé pre deti, pre manželov, pre spoločnosť.

 

Ale keby tak Robert Fico a jeho ľavicoví priatelia tušili, že sviatosť krstu, sviatosť zmierenia, birmovania, prijímanie Božieho Tela a Krvi nie je o „profile vzťahu ku katolíckej Cirkvi“, ale o vzťahu k Bohu a k ľuďom, ináč by vyzerala aj jeho politika, aj zákonná ochrana života, manželstva a rodiny, aj hlasovanie poslancov za Smer-SD v Národnej rade SR či v Európskom parlamente... A ináč by vyzeral aj Ficov vzťah k Cirkvi: bol by úprimný. Nie marketingový.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Z tohto už Fico neutečie

Fico je svojim ľuďom verný za každých okolností.


Už ste čítali?